top of page
Zoeken
  • Kortenberg samen

Kortenberg krijgt goed financieel rapport

De gemeente Kortenberg is financieel kerngezond. Tot dat besluit komen we na het lezen van dit rapport van BDO


"Kortenberg heeft een bijzonder lage leningschuld," zegt schepen van financiën David Haelterman (Open VLD). "Dankzij goed bestuur konden we de schuld verlagen tot 3,3 miljoen euro. Dat is 161 euro per inwoner. Die schuld bedroeg in 2018 nog 5,5 miljoen euro. Daarmee is Kortenberg de beste leerling van de klas als je ons vergelijkt met gelijkaardige gemeenten. In Vlaams Brabant doet enkel Drogenbos het nog beter dan Kortenberg. Dit is bijzonder goed nieuws voor de Kortenbergenaar, want we bouwen onze schuld verder af."


"Als we spaarzaam zijn, wordt er dan minder geïnvesteerd?" "Neen," zegt David stellig. "We investeren met onze gemeente volop. Vorig jaar ging het om 8 miljoen euro. Ook daar zijn we de beste leerling van de klas als je ons met gelijkaardige gemeenten vergelijkt. Onze diensten zijn trouwens volop aan het werk om enkele straten grondig aan te pakken. Bovendien willen we ook absoluut enkele dorpskernen vernieuwen. Die vormen het hart van onze gemeente en moeten opnieuw gezellige ontmoetingsplaatsen worden."


133 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

留言


bottom of page