top of page
Zoeken
  • Kortenberg samen

Johan Teirlinck is dorpsdichter van Kortenberg

" We zijn erg blij dat gisteren, net op Gedichtendag, onze dorpsdichter bekend werd", zegt schepen van Cultuur Ann Vannerem (CD&V)

"Johan Teirlinck is een inwoner uit deelgemeente Meerbeek. Hij zond voor de wedstrijd drie verschillende gedichten in. Onze onafhankelijke en deskundige jury kon de haiku van Johan erg waarderen. In deze van oorsprong Japanse dichtvorm legt Johan een link met het bekendste rondpunt van Kortenberg". "We kijken uit naar het werk dat hij de volgende drie jaar voor onze gemeente zal maken. Zijn gedichten zullen een plaatsje krijgen op verschillende plaatsen in onze gemeente. Daarnaast zullen we ook tijdens een aantal evenementen van Johans talent gebruik maken".

De winnaar is docent literatuur en filosofie. Bovendien publiceerde hij al een paar dichtbundels en romans. De haiku kreeg een plaats op één van de ramen van onze bibliotheek. Kunstenaar Jurgen Walschot maakte een prachtige illustratie bij dit werk.


De haiku die hij schreef vind je hieronder

Johan Teirlinck is dorpsdichter van Kortenberg


Op de rotonde

In een rechte scheve hoek

Stut de boom het staal
402 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


bottom of page