top of page
Zoeken
  • Kortenberg samen

De Lijn moet basismobiliteit verzekeren

Je vernam de voorbije dagen misschien al dat De Lijn sleutelt aan haar aanbod. De gemeente Kortenberg overlegt volop met De Lijn.


“De Kortenbergenaar moet vlot kunnen reizen binnen onze gemeente, naar de luchthaven én naar Brussel of Leuven”, zegt schepen van mobiliteit Stef Ryckmans (Open VLD). “We moeten jammer genoeg overleggen met 30 andere gemeenten om het Openbaar Vervoersplan (OV) in onze regio waar te maken. Dat plan bepaalt mee hoeveel bussen er waar rijden. Je begrijpt dat overleggen met zo veel gemeenten moeilijk is.”


“We begrijpen dat bussen niet (bijna) leeg kunnen blijven rijden. Dat kost veel geld en het zwaar vervoer leidt tot frustraties bij de inwoners van sommige straten. We pleiten voor kleinere bussen die de wijken ‘Vrebos’ en ‘Den Tomme’ verbinden met de dorpskernen. Daarnaast schaf je buslijnen niet zomaar af zonder een goed alternatief te voorzien. Onze schoolgaande jeugd heeft nood aan een ruim aanbod aan schoolbussen. Vanaf eind 2021 zouden de lijnen 358, 351 en 352 ook langs UZ Gasthuisberg rijden. ”


Onze gemeente pleit op elk overleg voor

  • - Meer inspraak voor de inwoners bij het vastleggen van de buslijnen.

  • - Een shuttle voor de wijken ‘Vrebos’ en ‘Den Tomme’.

  • - Kleine, hybride bussen in de dorpskernen.

  • - Een verbinding tussen het station van Erps-Kwerps en Kampenhout-Sas via Nederokkerzeel.

  • - Het huidige plan voor 2021 bespreken en snel bijsturen waar nodig.365 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Bình luận


bottom of page